piatok 23. marca 2018

Lazy Bears -- Správa z Vyšnej Boce - 2018


Správa z Vyšnej BoceDovolím si predostrieť  správu o činnosti  skupiny V5 + 2 s krycím názvom Lazy bears.
Skupina sa zoskupila v ubykaci č. 181, v obci Vyšná Boca. Prvý deň som neabsolvoval, ale podľa poklesu  zásob bieleho a červeného vína  bola diskusia plodná. Skupina bola monitorovaná z BA Dodíkom, ktorý bol na PN. Vydal niekoľko výstrah s ohľadom na vývoj počasia a poklesu teplôt. Ale kocky boli hodené.
  pri mojom zastavení na Čertovici  som sa triasol zimou pri teplote mínus 11 °C.  Na lodi Vyšná Boca  bola dobrá nálada. Po srdečnom zvítaní ma  čakala večera, ktorú pripravil Diego  a Anka. Bola klasika,  cestoviny s pastou tomato marináre a la Diego. Žiaľ chýbala obľúbená Dodíkova ingredencia – bazalka. Atmosféra bola poznačená oslavnou  atmosférou svätého Jozefa. Ja som doplnil pitný režim o pivo značky Holba z neďalekej krčmy zvanej U beťára. V noci som však budil spolubratov buchaním 5 x do vrát, ktoré boli na zemi a nie na stene alebo naopak.
Vo  večernej diskusii bola navrhnutá ako záujmová destinácia Chopok. Ja som nebol nadšený vzhľadom na dostupnosť a výšku skipasu v cene 43 EUR, ale hlavne pre moje skúsenosti z minulosti. Bol som tam svojho času s Dodom,  juh bol jedno veľké oranisko a sever zľadovatený. Tak som sa rozhodol pre Bačovu roveň.
Tak Jožin a Jardo sa vybrali na Chopok. Ja s opičkou a so Zolom, Palim a Diegom sme dali prednosť miestnemu rezortu. Bolo to však utrpenie, zima, zľadovatené platne mi dali riadne zabrať.  Jožin  s Jardom po návrate ospevovali Chopok. Jožin sa vyjadril o Chopku ako o svetovom lyžiarskom stredisku s dobrou infraštruktúrou a úpravou svahu na severe a juhu. Vraj nalyžovali 31 km ale aby dostali zlatý skipas potrebovali by najazdiť 1000 km a potom dostanú v Rotunde čaj grátis.
Druhá večera bola vyjadrená skvelým kucharským umením  Zoliho a Paliho  zvaným lečo so safalátkou. K tomu bolo výborné Jardove biele a červené.
Druhý deň bol takmer ako prvý. Z pracovných dôvodov odišli Diego s Ankou. Ja som ďalej hranil  lyže na ľadových platniach so Zolim a Palim.  Jožin s Jardom vraj našmýkali až 37 km. Po diskusii bola plánovaná večera v hoteli Barbora ale kde nejsou lidi tam se šmak nedelá. Tak sme si objedali pizze, ktoré sme sa rozhodli konzumovať v miestnej krčme U Beťára. Tu skupina V4  prerokovala letné cyklo aktivity. V hre ostali Pálava alebo  Lipno,    Komárno - Ostrihom. Konkrétne úlohy budú ešte upresnené neskôr.  
Tretí deň bol zrána ako obrázok. No vzhľadom na únavu sme sa dostali na svah neskoršie. Bol však filmovací deň tak som urobil zopár pekných azúro záberov a 17 jázd.
Záverom  konštatujem, že aj napriek nepriazni počasia bola atmosféra srdečná a lyžiarske techniky vycibrené a pľúcne alveoly vyčistené.
Zapísal: 22. 03. 18  Vlado